Техніка нанесення декоративної штукатурки - знаємо детально.

Техніка нанесення декоративної штукатурки – знаємо детально.

Декоративна штукатурка – це один із найпопулярніших способів оформлення інтер’єрів. Вона надає стінам особливого вигляду, додає елегантності та індивідуальності приміщенню. Однак, щоб досягти ефектного результату необхідно правильно застосовувати техніку нанесення. У цій статті ми докладно розберемося у всіх аспектах техніки нанесення декоративної штукатурки.

Першим кроком у процесі нанесення декоративної штукатурки є підготовка поверхні. Це включає очищення від старого покриття, шпаклівку тріщин і нерівностей, а також грунтовку. Після цієї підготовчої стадії можна переходити до процесу нанесення матеріалу.

Декоративну штукатурку можна наносити різними способами: пензлем, валиком, мастихіном або спеціальними інструментами, що імітують різні текстури та малюнки. При виборі способу нанесення необхідно враховувати особливості покриття та бажаний ефект.

Важливо враховувати правила нанесення декоративної штукатурки: шар повинен бути рівномірним, без видимих ​​слідів інструментів, а також добре висохнути перед наступними етапами роботи.

Отже, поринемо у світ техніки нанесення декоративної штукатурки та дізнаємося, як створити унікальний та затишний простір у своєму будинку.

Декоративні штукатурні склади – найпопулярніший матеріал для незвичайного оздоблення стін. Вони дозволяють створювати по-справжньому оригінальні інтер’єри. Вартість таких штукатурок досить висока. Але ми цілком можемо заощадити бюджет на ремонт, якщо наноситимемо їх самостійно. Це не так уже й складно.

Як правильно наносити штукатурку на стіни

Вартість фактурної суміші висока. Тому нею не вирівнюють дефекти. Це роблять звичайним (вапняним, гіпсовим, цементно-піщаним) розчином.

Після повного просушування її покривають 1-2 шарами грунтовки.

Подальші дії залежить від складу «декоративки». Крім того, є різні методи нанесення декоративної штукатурки.

Головне про декоративні суміші – що потрібно знати обов’язково?

Декоративна штукатурка (ДШ) – це композиція для обробки стінових поверхонь, що складається з сполучної речовини та спеціальних наповнювачів. Як перше можуть використовуватися мінеральні (вапно або цемент) і синтетичні (різноманітні смоли – акрилові, полівінілацетатні та інші) компоненти. Функцію наповнювачів зазвичай виконує мармурова або гранітна крихта, кварц, білий пісок та комбінації цих матеріалів. ДШ з мінеральним сполучним та крупнозернистими добавками рекомендовані для обробки стін зовні. А от композиції на синтетичній основі та наповнювачами дрібної фракції більше підходять для проведення внутрішніх оздоблювальних заходів.

Нанесення декоративної штукатурки – всі популярні способи

Також в описуваних декоративних складах є пігмент. Він надає суміші необхідного кольору. Пігмент теж буває синтетичним та мінеральним (натуральним). Природні добавки – індиго, охра, кошеніль, жовтий сурик, азурит, мелений малахіт, вівіаніт, деревне вугілля та інші, схильні до швидкого вигоряння ДШ. До того ж композиції з натуральними пігментами коштують дорого. З цієї причини штукатурки з синтетичними квітучими добавками набули більшого поширення.

Текстура описуваного покриття формується за допомогою різноманітних гранул, волокон, пластівців, дрібних золотих кульок. Найбільш затребуваними серед домашніх умільців видами ДШ прийнято вважати:

  • венеціанські склади;
  • флокові суміші (покриття із шовковим ефектом);
  • короїд (стіни після нанесення штукатурки стають схожими на кору дерева);
  • покриття з фактурою дощ та скеля;
  • композиції з мармуровою крихтою;
  • фактурні склади під камінь.

ДШ випускається у вигляді сухих сумішей (їх перед використанням розводять водою) або готової до вживання без додаткових дій. Ефект застосування обох видів штукатурки однаковий. При цьому готові до використання склади зручніші для домашніх майстрів, які вирішили обробити стіни своїми руками.

Тонкі одношарові покриття

Імітують обробку тканинами (зокрема шовком).

Склади, що наносяться на ідеально рівні підготовлені поверхні. Їх товщина мінімальна, а консистенція можна порівняти з грубою фарбою.тонка штукатурка під тканину

Тут доцільним є нанесення декоративної штукатурки пензлем, яким працюють вертикально або горизонтально, залежно від бажаного малюнка. Іноді, щоб отримати особливий ефект, кисть повертають, діючи нею як циркулем.

Правила обробки стін штукатуркою – готуємось ґрунтовно

Перед використанням ДШ за призначенням слід розібратися з особливостями роботи з такими складами. Насамперед, з’ясуємо, які інструменти нам знадобляться. Тут усе просто. Купуємо скребок, кельму, дриль з міксерною насадкою, напівтерок, щітки, ванни, валики, гребінці, різні за розмірами шпателі. Можливо, будуть потрібні й інші інструменти, які використовуються для оздоблювальних робіт.

Потім приступаємо до підготовки стін до оштукатурювання. Їхні поверхні повинні бути абсолютно чистими, знеспиленими та сухими. Якщо стіни поцятковані тріщинами, доведеться закласти всі наявні дефекти. При необхідності збиваємо виступи на поверхні, що декорується, і заповнюємо відповідним складом западини. Після цього ґрунтуємо очищену основу. Ця операція захистить покриття від вологості, напруг, що деформують, температурних перепадів, посилить несучий шар.

Грунтовку вибираємо з урахуванням того, який декоративний склад ми використовуємо. Уважно читаємо інструкцію до штукатурки! У ній вказаний тип грунту, що рекомендується. Ще кілька важливих моментів. Ґрунтувальний шар повинен мати товщину не більше 20 мм. Його слід добре ущільнювати. Якщо цього не зробити, однотонність фактури завданої ДШ буде порушена. У деяких випадках шар ґрунту потрібно витримувати на стіні кілька діб, періодично збризкуючи його водою.

Якщо штукатурка наноситиметься на гіпсокартон, дерево, фанерні листи, дерев’яні плити (ДСП, ОСП), їх необхідно обробляти грунтовочними складами глибокого проникнення. Такі підстави схильні до деформування при нанесенні декоративних сумішей. Також зауважимо, що більшість сучасних ДШ схоплюються протягом кількох годин. При цьому для їхнього висихання потрібно 24–36 годин. А повне затвердіння декоративної композиції спостерігається за 7–8 днів.

Матеріали для роботи

Матеріали для роботи з декоративною штукатуркоюЗвичайно, насамперед знадобиться сама штукатурна суміш . У ній можуть бути дрібні або великі включення: пудра, мармурова крихта, шовкові волокна, кварцовий пісок різної фракції, золоті крупинки, блискітки. Фактура за рахунок цього може бути різноманітною.

Менш численні сполучні, що дають можливість утворити суцільний шар штукатурки, утримуючи його на стіні. Більшість видів сумішей роблять на основі вапна або гіпсу, білий цемент підходить для зовнішнього ремонту або використання у приміщеннях з підвищеною вологістю. Акрил – сучасніший матеріал для основи. У складі можуть бути додаткові присадки, щоб розчин виходив більш пластичним.

Прості види обробки можуть виконуватися звичайною гіпсовою шпаклівкою. Варто пам’ятати про необхідні матеріали при виборі декоративної штукатурки. Види фактур і методи нанесення на необхідний набір інструментів особливо впливають, він залишається майже постійним:

  • металевий, будівельний шпатель;
  • наждачний папір;
  • кельма;
  • малярські та фактурні валики;
  • пензлик середнього розміру.

Якщо передбачається створення кольорового покриття, потрібно купити і колір, так як суміші у продажу можна знайти виключно без забарвлення. При нанесенні вони стають білими. Можна відразу в будівельному магазині купити ґрунт, віск чи лак за потреби. Можуть знадобитися спеціальні штампи, якщо на стіні створюватиметься імітація зміїної шкіри.

До речі, у разі питання, як наносити декоративну штукатурку на стіни, варто дізнатися, що для декорування поверхні підійдуть і підручні матеріали. Ними можуть стати поліетилен та мокра тканина, кругла пластикова мочалка, шнур, товста мотузка, поролонова губка. А хтось вважає за краще наносити декор просто руками, одягнувши на них гумові рукавички — виходить також дуже цікавий ефект.

«Шуба»

Шорстке покриття одного кольору. Забарвлюється додаванням паст кольорів в розчин або валиком після ретельного просушування.

нанесення штукатурки шуба

Навіть, якщо забудовник не уявляє способу, як нанести декоративну штукатурку своїми руками, він завжди може обробити стіну «шубкою». Найпростіша фактура.

Для її створення на стіну накидають розчин сметаноподібної консистенції. Розрівнюють широким шпателем або сталевим полутерком, прагнучи зробити шар тоншим.

Потім, не чекаючи на підсихання маси, робочий фрагмент «промокають» фактурним матеріалом. Наприклад, шматком штучного хутра, щіткою.

Коли поверхня висохне, її можна покрити захисним складом – будівельним воском чи акриловим лаком.

Створення фактурного покриття

Фактурне покриття своїми рукамиПотрібно знати не тільки як нанести декоративну штукатурку, але і як зробити фактурну поверхню . Спосіб нанесення залежатиме від того, якого ефекту потрібно досягти. З гіпсовою шпаклівкою легко імітувати шкіру та оздоблювальний камінь, створювати рельєфний малюнок. найкраще підійдуть фінішні суміші, але можна змішувати їх із стартовими в рівних пропорціях. Розчин замішується за інструкцією виробника.

Для створення бази накладається тонкий шар шпаклівки на прогрунтовану поверхню. Товщина покриття складатиме не більше п’яти міліметрів. Робота починається знизу, розчин розтягується довгими мазками на стіні. Нанісши склад на два квадратні метри, потрібно відразу переходити до нанесення рельєфу, інакше на суміші, що схопилася, вже не вийде нічого вивести.

Найпростішим робочим інструментом можна назвати грудку ганчірки, яка загортається в поліетиленову плівку. Створений інструмент прикладається до стіни, після чого пензлем руки потрібно зробити обертальний рух, щоб відірвати плівку від складу. Вийде спіральний завиток. Ці відбитки можна розташовувати у довільному порядку. Стіна покриється візерунками, що нагадують півонії або троянди. Після обробки усієї поверхні потрібно почекати добу.

Потім стіна покривається шаром водоемульсійної чи акрилової фарби, її залишають на три години. Далі проводиться полірування металевим шпателем, щоб розгладити піки, що сильно виступають. Частина фарби також видаляється, оголивши базовий світлий шар. В результаті виходить яскравий візерунок.

Створення рельєфної поверхніМожна виконувати хвилясті візерунки з ліній своїми пальцями. Круглою пластиковою мочалкою можна залишати кільцеподібні сліди, губкою з великими отворами сформувати поверхню, яка нагадуватиме крокреневу шкіру . Іноді рельєфи наносяться звичайним валиком, яким попередньо обмотують товстим шнуром – виходить ефект бамбукових стебел.

Спеціальні штампи та насадки на валики потрібні для створення імітації шкіри рептилій. Візерунок під зміїну луску або крокодилячу шкіру після висихання потрібно двічі профарбувати для виділення глибини малюнка. Шари фарби будуть трохи відрізнятися за тоном, верхній шар наноситься гранично акуратно: потрібно зафарбувати лише частини «лусочок», що виступають. М’якою губкою можна нанести глітер або золочення.

Техніки нанесення

Розповісти про кожен спосіб нанесення декоративної штукатурки неможливо – дуже багато різних деталей та нюансів. Найпростіший випадок — із фактурними штукатурками. Їх просто наносять шпателем. Вся різниця — у напрямку руху шпателя, у глибині борідок, що залишають вкраплення та в кольорі. Але це у базовому варіанті. Ніхто не заважає експериментувати на цих складах. Інша річ, що на структурний ефект від тих самих дій виходить більш вражаючий — пластичніші склади.

Що можна використовувати для створення декоративного ефекту

Нанесення декоративної штукатурки можливе багатьма інструментами та звичайними побутовими матеріалами та пристроями з них зробленими:

  • Кельми та терки з металу. Використовуються не тільки для нанесення складу рівним шаром, але і для формування на ньому геометрично-хаотичних малюнків.

    Один із прикладів використання терки

    Один із прикладів використання терки

  • Будівельні терки із пластику, пінопласту. Ними вирівнюють із загладжують свіжосформований надто виступаючий рельєф.
  • Наждачний папір із дрібним зерном. Теж для вирівнювання рельєфу, але за висохлим матеріалом. Якщо порівнювати з попереднім методом, ефекти виходять різні.
  • Поролонові губи. Вони функціональні. Ними можна:
    • Створювати різні на вигляд поверхні. Хвилі, голки (якщо прикладати до поверхні шпаклівки і різко відривати), подібність куль або квітів (провернути губку на 180 °) і т.п.
    • Прибирати з виступаючих частин фарбу, роблячи фактуру більш чіткою та об’ємною.

      Губка та папір - теж підійде

      Губка та папір – теж підійде

  • Целофанові плівки та пакети. Також багатофункціональний інструмент:
    • Розстеливши на свіжонанесену декоративну штукатурку тонку м’яку поліетиленову плівку, можна сформувати руками рельєф. Це може бути якась абстракція чи щось із якимись мотивами. Коли рельєф готовий, плівку акуратно знімають, залишають рельєф сохнути.
    • У плівку загортають зім’ятий папір. Отримують простий, але ефективний інструмент для формування неоднорідного та хаотичного малюнка. Техніки нанесення можна використовувати різні – кругові рухи, короткі «тички», хвилі, штрихи, комети, хвости тощо.
    • Просто скомкавши целофан, але вже жорсткіший і «потикавши» його в штукатурку, отримаємо поверхню, яка чимось нагадує місячну.
  • Валики. Застосовуються звичайні поролонові або хутряні валики, а також спеціальні будь-яким малюнком. Звичайні використовуються створення базового рельєфу, поверх якого потім наносяться більш яскраво виражені штрихи. Вигляд і форма «базового» рельєфу залежить від довжини ворсу. При прокатуванні поролоновим валиком виходять дрібні виступи-впадини. При прокатці волохатого — чіткіше виражені. Чим довше ворс, тим більші перепади.

    Різні валики - різні поверхні

    Різні валики – різні поверхні

  • Руки в гумові рукавички. візерунок можна зробити будь-хто. Завдання — повторити більш-менш схожий на решту площини.

    Гумові рукавички та щітки з жорсткою щетиною

    Гумові рукавички та щітки з жорсткою щетиною

  • Щітки. Можна отримати смуги, хвилі та ще купу варіантів зовнішнього вигляду.

Принципи формування рельєфів

Декоративна штукатурка приваблива тим, що дозволяє створити унікальний малюнок – можна використовувати власну фантазію. Щоб цей малюнок виглядав гармонійно, потрібно знати деякі загальні правила. У добрих виробників в описі кожного складу є правила роботи з ним. Там описується порядок дій, методи нанесення, прийоми формування декоративних поверхонь.

Простий спосіб - прокатка валиком зі сформованим на ньому малюнком

Простий спосіб – прокатка валиком зі сформованим на ньому малюнком

Великі фірми (виробники або торгові центри) проводять майстер-класи, на яких кожен бажаючий може спробувати працювати з конкретною декоративною штукатуркою, яку там же надають, а не експериментувати на місці. Тому перед покупкою обов’язково прочитайте весь доступний матеріал, перегляньте відео, які теж часто є, причому у великій кількості методів роботи дійсно багато. Описувати словами складно і часто незрозуміло. Набагато простіше зробити все у відео-форматі. Ми спробуємо коротко узагальнити прийоми.

    • Працюючи зі структурними щтукатурками, пофарбованими у масі (цвіт додається до складу), спочатку наноситься тонкий базовий шар. Він може бути гладким, може – трохи фактурним – прокатаним одним з валиків. Цьому шару дають висохнути (6-24 години залежно від виробника). Потім тим самим або освітленим складом (додається незабарвлений склад, отримуючи масу на кілька тонів світліше) формується один з рельєфів. Далі варіанти:
        • Відразу після формування, поки штукатурка не висохла, надто виступаючі частини злегка пригладжують нержавіючою або пластиковою гладилкою.
      • Чекають, поки шар висохне. Наждачним папером, прикріпленим до держака або дерев’яного бруску, зчищають якусь частину рельєфу.
    • Працюючи з фактурними штукатурками, наносять один шар. Не чекаючи висихання, одразу беруть затирання і формують бажаний рельєф. Приклад – робота зі штукатуркою короїд. Цей склад набув значного поширення, але в основному всі поверхні роблять однакові — з вертикальними штрихами, сформованими вкрапленнями. У відео є дуже цікавих технік.
  • Найскладніше техніки нанесення венеціанської штукатурки. Шари дуже тонкі, напівпрозорі, їх багато і наносяться по-різному:
      • Першим наноситься рівний тонкий базовий шар. Він висихає.
      • Наносять тонкі хаотичні мазки, якими поступово заповнюється поверхня. При цьому виходить деякий, не дуже виражений рельєф – різної товщини виходять мазки, різні напрямки.
      • Шар залишають сохнути на 4-5 годин.
      • Беруть великий нержавіючий шпатель або терка і затирається поверхню. При цьому гострі грані злегка стираються, поверхня стає місцями гладкою, місцями на вигляд бархатистою. Починає виявлятися мармуровий ефект.
      • Наступний шар практично такий же, але треба вирівняти поверхню наскільки це можливо.
      • Шар залишають сохнути на 1,5-2 години.
      • Загладжують рівним, без задирки шпателем із закругленими кінцями (щоб не пошкодити випадково). На цьому етапі поверхня набуває глянсового блиску.
      • Фінішний етап – покриття декоративним воском. Цей шар підвищує вологостійкість покриття, більш вираженим стає глянсовий блиск.

Нанесення декоративної штукатурки: відео-уроки

Не всі аспекти оздоблювальних робіт можна зрозуміло описати словами. Раніше все передавали від майстра до учнів за допомогою стажування. Сучасні технології дозволяють зробити процес масовішим — відео-уроки та майстер-класи дають уявлення про те, як треба рухатися, що словами описати дуже складно. У цьому розділі зібрано кілька цікавих ідей щодо декорування стін рельєфною штукатуркою.

Як ви зрозуміли, нанесення декоративної штукатурки – справа творча. Але без досвіду уявити, яких результатів приведуть ті чи інші ваші дії складно. Дивимося уважно, пробуємо копіювати рухи. Спочатку бажано потренуватися на шматку зашпаклюваного гіпсокартону – відпрацювати техніку. Коли результат влаштує вас, можна починати декорувати стіни.

Покрокова інструкція з обробки

Перед початком робіт слід заклеїти малярною стрічкою всі поверхні, які знаходяться в безпосередній близькості від площі, що обробляється. Починати нанесення необхідно від одного кута до протилежного зверху вниз.

Техніка нанесення декоративної штукатурки:

  • Перший прошарок. Від правильності його нанесення залежить міцність та термін експлуатації всього покриття. Для цього матеріал набирають на шпатель та розтягують тонким шаром. Зазвичай штукатурки такого висихають дуже швидко, тому рекомендується візуально розбити стіну на зони і обробляти їх по черзі. Після нанесення слід почекати приблизно 5 годин для підсихання поверхні.

    Нанесення першого шару штукатуркиНанесення першого шару штукатурки

  • Другий шар. Його наносять кельмою дугоподібними рухами чи хаотичними у різному напрямку. Важливо розтягнути розчин по всій поверхні так, щоб не залишилося прогалин. Після завершення робіт потрібно залишити поверхню висихати приблизно на добу.
  • Фінішний шар. Його наносять дрібними мазками на ділянці стіни площею трохи більше 1 квадратного метра. Після обробки і розрівнювання поверхні потрібно взяти кельму і «пройти» інструментом по всій стіні, щільно притискаючи його. Це треба робити до появи металевого блиску.

Створення рельєфуСтворення фактури

Після повного висихання складу потрібно обробити стіну воском або лаком збільшення експлуатаційних показників покриття. Дивіться також інші варіанти декоративного оздоблення стін.

ВІДЕОУРОК з нанесення декоративної штукатурки своїми руками

“Йти”

штукатурка короед

Штукатурка, що імітує зруйновану личинками жука-точильника деревину.

Одна з найпростіших у реалізації.

Як наносити декоративну штукатурку «Короїд»

Для створення покриття використовують спеціальні суміші з мармуровим наповнювачем. Подібний розчин можна приготувати самостійно. Достатньо до звичайної суміші додати мармуровий гранулят. Бажано використовувати ошліфовані, круглі камінці.

Нанесення декоративної штукатурки виконується звичайним накиданням. При вирівнюванні шару теркою, камінці захоплюються за інструментом, перекочуються, залишаючи глибокі борозни.

“Короїд” – декоративна штукатурка, і технологія її нанесення розрахована на обробку, а не вирівнювання сколів, ухилів і тріщин.

«Короїд» не вимагає додаткового шліфування воском.

Різні варіанти нанесення декоративної штукатурки

Способи нанесення декоративної штукатурки для досягнення різних ефектів:

  1. Хвильовий малюнок. Спочатку потрібно зробити насічки на недавно нанесеному покритті, після чого приготувати рідкіший розчин і нанести його на стіну смугами. Після цього напівтерком або кельмою надати рельєфному малюнку хвилясту форму. Перед тим, як класти останній шар, рекомендується змочити стіну водою.Хвилі
  2. Валуни. Для цього готують густий розчин, який на 1-2 тони темніший за основний шар. Потім за допомогою кельми його наносять, а за допомогою напівтертя надають форму. Наприкінці необхідно провести торцювання. Для цього працюють пензлем із жорсткою щетиною, утримуючи її під кутом 45 градусів.валуни
  3. Травертін. Для цього необхідно підготувати основний шар, нанісши штукатурку короткими недбалими мазками. Потім набрати на кельму чотири різнобарвні варіанти штукатурки і розтягнути їх по стіні. Наприкінці поверхню піддають «залізне».Травертин
  4. Борозни. Це один із найпростіших, але водночас ефектних варіантів оформлення покриття. Щоб нанести декоративну штукатурку, використовують кельму. Матеріал укладають, після чого відразу ж прорізають у ньому борозни малкою.Борозни
  5. Шуба. Для цього знадобиться металева армуюча сітка з осередком 1 см. Її притуляють до першого першого шару штукатурки, після чого просто накидають шпателем розчин. Можна обійтися без сітки. Для цього змочують віник у розчині і просто «бризкають» ним на стіну.Шуба
  6. Напилення. Цей спосіб також користується популярністю. З його допомогою обробляють складні з архітектурної точки зору площі, наприклад, укоси, кути та елементи декору. Як наноситься декоративна штукатурка? Секрет криється у використанні складів різної фракційності. Наприклад, для облаштування початкового шару використовують суміші з наповнювачем розміром 3 мм, а для інших – 1 мм. Єдине “але” – перед тим як наносити таку декоративну штукатурку своїми руками, доведеться купити або взяти в оренду спеціальний апарат для розпилення розчину. Ця процедура повинна проводитися безперервно, щоб шари не встигали висихати.Напилення

Як можна наносити декоративний склад?

Існує кілька варіантів обробки стінок ДШ. Найпопулярніші способи нанесення композиції наведені далі:

  • методика набризку;
  • напилення;
  • натягування (створення рельєфу кельмою).

Народним умільцям найпростіше сформувати необхідне покриття набризком. Ця технологія проста та зрозуміла. Беремо відповідний інструмент (наприклад, щітку або навіть звичайний віник) в одну руку. Занурюємо його в декоративний склад. У другу руку беремо ціпок. Підносимо віник (щітку) до оброблюваної поверхні. Б’ємо інструментом палицею. Внаслідок удару бризки декоративної суміші летять на стінку. Ми отримуємо покриття з набризками та пластівцями різної величини. Чекаємо на засихання цього шару. Потім повторно виконуємо описану вище процедуру. Накладаємо стільки шарів, скільки нам потрібно, розгладжуючи кожен із них валиком чи іншим пристосуванням.

Нанесення декоративної штукатурки – всі популярні способи

Різновидом класичної методики набризку є так зване італійське оштукатурювання. Порядок виконання робіт буде аналогічним до описаного вище. Але при декоруванні по-італійськи нам не потрібно чекати на висихання попередніх шарів. Наступна порція розчину наноситься на вологу поверхню. Зверніть увагу! Такий спосіб декорування передбачає нанесення шарів різних відтінків. Тобто якщо спочатку ми використовуємо синю штукатурку, поверх неї накладається суміш іншого кольору. В результаті виходить оригінальний декор, здатний стати окрасою будь-якого житла.

Технологія напилення – швидкий та ефективний спосіб обробки стін декоративною сумішшю. Але для його реалізації потрібно взяти в оренду або придбати спеціальну установку. ДШ заливається у таке обладнання, і воно наносить штукатурку на поверхню.

Методика напилення незамінна, коли ми використовуємо ДШ різної фракційності і хочемо досягти унікального естетичного ефекту. З її допомогою можна обробляти стіни в один тон, а укоси на вікнах та інші архітектурні деталі – в іншій. Нюанс. На основні поверхні наносимо шаром близько 3 мм, на допоміжні – не більше 1 мм по товщині.

Штукатурний розчин часто наноситься шляхом натягування. Це найпростіший спосіб декорування стін. Він виконується за допомогою сталевої терки або стандартної кельми. Оздоблення проводиться строго знизу нагору. Інструмент тримаємо по відношенню до поверхні, що обробляється під 60-градусним кутом. Після нанесення композиції формуємо необхідний малюнок та фактуру, використовуючи терку із пластику.

У наступному розділі ми розглянемо поширені техніки обробки стін декоративними сумішами. З їх допомогою ми легко зробимо інтер’єр свого будинку індивідуальним і дуже привабливим.

«Камінцеві» покриття

нанесення камінцевої штукатурки

Полімерні штукатурки – склади не на гіпсі, вапні чи цементі, а на полімерному сполучному. Через особливу фактуру їх називають мозаїчними. Найбільш поширені акрилові, менше – силіконові (вони дорожчі).

До складу «камінцевих» покриттів включено мармурову або скляну крихту. Використовується як безформний камінь, так і кулястий. Не потребують фарбування, захисту.

Як наносити декоративну штукатурку з мармуровим наповнювачем

Штукатурки з мармуровим наповнювачем наносяться мінімальної товщини (1-1.5 зерна). Тому їхнє вирівнювання не складно.

Створення декоративного ефекту за допомогою підручних засобів

Нанести декоративну штукатурку своїми руками можна і без спеціальних інструментів, при цьому отримавши відмінний результат. Найчастіше використовують звичайну губку, якою промокають свіжий розчин, щоб отримати текстурне покриття. Різні борозни та насічки можна зробити будь-яким гострим предметом, включаючи ніж, вилку або навіть простий олівець. Можна штучно постаріти поверхню, забиваючи в підсохлий розчин шпунти. Свіжий розчин також розтягують по стіні щіткою, щоб одночасно заповнити всі прогалини та надати поверхні текстури.

Створити рельєфний малюнок на декоративній штукатурці можна за допомогою звичайної столової вилкиСтворити рельєфний малюнок на декоративній штукатурці можна за допомогою звичайної столової вилки

Рельєфні відбитки

Площині можна надати об’ємний рельєф цегляної або кам’яної кладки, грубо обробленої деревини.

Так як нанести рельєфну декоративну штукатурку своїми руками (використовуючи штампи) – простий спосіб, такі покриття мають особливу популярність.

Для цього випускаються спеціальні прес-форми (відбитки).

Декорування виконується так:

  1. Нанесення розчину. Штукатурна маса накидається на стіну так, щоб утворювався шар достатньої товщини (залежить від глибини форми).
  2. Відбиток. Штамп сильно зволожується водою і притискається до оштукатуреної ділянки.

Натискання супроводжується легкими рухами (ліворуч-праворуч) незначної амплітуди, постукуваннями ребром долоні.

Форму знімають, і вдавлюють малюнок на наступному фрагменті, що примикає.

Один відбиток можна використати у двох варіантах, якщо повертати під кутом 180 гр.

  1. Забарвлення. Фарбують штукатурку тільки після повного висихання та ґрунтовки.

Для першого загального шару наносять фарбу середнього тону. Потім підкреслюють рельєф більш темною фарбою, покладеною в глибокі западини та виїмки.

Виступаючі частини рельєфу «проходять» найсвітлішим тоном.

  1. Захист. Бетон може не захищатись. Гіпс покривається вологостійким лаком.

Варто мати на увазі, що для робіт поза приміщенням краще підходить цементно-піщана штукатурка, гіпсова не так стійка. Зате для штукатурних рельєфів усередині доцільніше гіпс, оскільки менш теплоємний (приємніше, «тепліше» на дотик).

Недосвідчені робітники не знають, який шар декоративної штукатурки можна наносити за один раз на стіну, тому побоюються використовувати глибокорельєфні форми. Однак подібні побоювання не повинні ставитись до рельєфів – тут товсті шари не суцільні, на міцності покриття їхня маса не позначається.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Олексій Автор блогу

Олексій - досвідчений будівельник із більш ніж 10-річним стажем у галузі. Він спеціалізується на зведенні житлових будівель, котеджів та виконанні ремонтних робіт. Олексій завжди готовий ділитися своїми знаннями та досвідом, щоб допомогти вам у реалізації вашого проекту. У вільний час він вивчає нові технології та тенденції у будівництві, а також пише статті для блогу knopus.com.ua. Якщо у вас виникнуть питання, зв'яжіться з Олексієм, і він допоможе вам!